Zákaznická podpora:info@apasox.cz
Měna
CZK

Náš příběh

Jak to všechno začalo?

Nápad na výrobu turistických ponožek se zrodil už v roce 1998, kdy v tuzemsku člověk na kvalitní české outdoorové ponožky prakticky nenarazil.

Začali jsme od píky: Nejprve jsme se naučili, jak na výrobu.

Poté jsme prozkoumali různé technologie pletení (a že jich bylo :-) ).

Následně jsme si pořídili vhodné stroje...

a nakonec jsme našli dodavatele těch nejlepších materiálů.

Celý proces trval 9 let – první ponožky značky SHERPAX spatřily světlo světa v roce 2007. O 10 let později přibyla značka APASOX a vznikl i náš e-shop.

 

Náš cíl

Jsme česká firma, jejímž cílem a zároveň posláním je přinášet top produkty jak amatérským nadšencům, tak i vrcholovým sportovcům.

Ponožky pleteme v Chlístově u Třebíče a pokud před nákupem online preferujete lidský kontakt, rádi vás uvidíme v našem malém brněnském prodejním showroomu.

Na výrobu ponožek a podkolenek používáme nejkvalitnější a nejjemnější merino vlnu z Německa, prvotřídní italská vlákna, speciální přízi ze Španělska i od sousedů zo Slovenska.

Outdoorové ponožky a podkolenky jsou naše láska, ale chodit po horách jenom v nich tak úplně nedoporučujeme. Proto v našem e-shopu prodáváme i další vychytávky pro všechny dobrodruhy – například čepice, nákrčníky nebo termoprádlo.

 

Proč SHERPAX a APASOX?

Název první značky inspirovalo etnikum z Nepálu, které má horolezectví v krvi. SHERPAX je zkrátka šerpa X = neznámý šerpa a je poctou nezdolnému duchu těchto horských průvodců.

Název druhé značky vznikl ze jména nepálského šerpského horolezce Apa, který byl do roku 2018 držitelem rekordu v počtu cest na vrchol Mount Everest. Přidali jsme k němu „SOX“ (jakože ponožky po anglicku) a název „APASOX“ byl na světě.

Abyste si naše produkty užili, nemusíte být ani šerpa, ani Apa. Naše ponožky a podkolenky ocení každý, kdo miluje pohyb, pohodlí, kvalitu a české výrobky. Otestováno na vlastní nohy.