VÝZVA s APASOX na vrchol! Pořiď si parádní fotku s ponožkami a vyhraj unikátní balíček ponožek! 🧦 Výzva probíhá celý ČERVENEC.

Náš příběh

Jak to všechno začalo?

Nápad na výrobu turistických ponožek se zrodil už v roce 2001, kdy v tuzemsku člověk na kvalitní české outdoorové ponožky prakticky nenarazil.

Inspirace na výrobu funkčních outdoorových ponožek vznikla na mezinárodních veletrzích v Mnichově.

Abychom mohli náš záměr zrealizovat, museli jsme pořídit adekvátní pletací stroje českých a italských značek. K moderním a kvalitním strojům jsme samozřejmě museli také najít i dodavatele těch nejlepších materiálů.

Díky cenným zkušenostem, jež získali zakladatelé a majitelé firmy, během svého studia na průmyslové a později vysoké škole strojní a textilní v Liberci (VŠST), jsme byli schopni spustit výrobu ponožek.  Velké zkušenosti jsme získali také při výrobě státních zakázek pro městskou policii Brno a Prahu a také speciálních ponožek pro armádu ČR.

Celý proces trval 9 let – první ponožky s naší registrovanou ochrannou známkou SHERPAX spatřily světlo světa v roce 2007. O 10 let později přibyla ještě jedna ochranná známka, nyní registrována na celé území EU, APASOX, kterou nyní prezentujeme na našem e-shopu a prodáváme i do jiných států EU.

apasox titul

Náš cíl

Jsme ryze česká firma, jejímž cílem a zároveň posláním je přinášet top produkty, jak amatérským nadšencům, tak i vrcholovým sportovcům.

Ponožky vyrábíme v Chlístově u Třebíče a pokud před nákupem online preferujete lidský kontakt, rádi Vás uvidíme v našem malém brněnském prodejním showroomu. 

Na výrobu sportovních ponožek a podkolenek používáme nejkvalitnější a nejjemnější merino vlnu, funkční polypropylenové, polyesterové a polyamidové příze kadeřené i česané od evropských a světových výrobců. 

Outdoorové ponožky a podkolenky jsou naše láska, ale chodit po horách jenom v nich tak úplně nedoporučujeme. Proto v našem e-shopu prodáváme i další vychytávky pro všechny dobrodruhy – například čepice, nákrčníky nebo termoprádlomerino vlny, jako první nebo druhou vrstvu oblečení.

 

Proč SHERPAX a APASOX?

Název první značky inspirovalo etnikum z Nepálu, které má horolezectví v krvi. SHERPAX je zkrátka šerpa X = neznámý šerpa a je poctou nezdolnému duchu těchto horských průvodců.

Název druhé značky vznikl ze jména nepálského šerpy a horolezce, který nese jméno  Apa Sherpa, který byl do roku 2018 držitelem rekordu v počtu cest na vrchol Mount Everest. Přidali jsme k němu foneticky „SOX“ (jakože ponožky v angličtině) a název „APASOX“ byl na světě.

Abyste si naše produkty užili, nemusíte být ani šerpa, ani Apa. Naše ponožky a podkolenky ocení každý, kdo miluje pohyb, pohodlí, kvalitu a české výrobky. Vše testováno na vlastních nohách.

 

Založení firmy TEXPON, s.r.o.  *2001 

Pustili jsme se do výroby funkčních ponožek pomocí vícevrstvé pletařské technologie za použití kvalitních materiálů, tak aby uměly tyto ponožky dobře odvést pot a udržovat nohy uživatele relativně v suchu.

  • Koupili jsme nové pletací stroje od českého výrobce firmy UNIPLET, díky kterým jsme docílili lepších technologií pletení a vzorovacích možností. 
  • Inspirace na mezinárodních veletrzích v Mnichově
  • 2001 / 2002 přestěhování naší výroby do CHLÍSTOVA U TŘEBÍČE. 
  • 2004 až konec roku 2015 – jsme zřídili a provozovali sklad a prodejna na ulici Dornych v Brně 
  • Založení firmy SHERPAX, s.r.o. * 2016

Abychom jsme se mohli rozvíjet a prodávat naše funkční ponožky také v EVROPĚ, založili jsme druhou společnost: SHERPAX, s.r.o. a zaregistrovali jsme novou ochrannou známku pro naše výrobky APASOX, která je nyní pro  celou EU.

  • 2016 – doposud – přestěhování a vybudování nových skladových a prodejních prostor včetně kanceláří na ulici - CYRILSKÁ 5, 602 00 BRNO
  • 2023 – nákup dalších dvou  pletařských strojů 

apasox titul-2

 Tvůj tým APASOX!