int(1)

Jak správně vyprat merino ponožky?

Jak správně vyprat merino ponožky?


Už se vám stalo, že jste si koupili drahý a kvalitní ponožky a při prvním praní jste je zlikvidovali? Tak je pro jistotu perete v ruce? No nejste první ani poslední. Přečtěte si tenhle krátký článek o tom, jak vyprat správně ponožky a už se vám nic podobného nestane.Návod na praní merino ponožek, krok za krokem


 1. Nemusíte třídit podle barev

  1. Ponožky z merino vlny (ani jiných materiálů) nemusíte třídit podle barev. Můžete dát prát všechny ponožky dohromady. 

 2. Perte bez aviváže!

  1. Nikdy neperte funkční ponožky s aviváží nebo v pracím prášku, který obsahuje aviváž. Aviváž obaluje vlákna příze v ponožkách. Vlákna se tím oslabují a ponožky vám nebudou odvádět vlhkost z nohou, nebudou hřát a ani mít termoregulační vlastnosti. 

 3. Perte na 30°C

  1. Vložte ponožky do bubnu pračky a zvolte jakýkoliv z programů, kde nastavíte nastavíte teplotu na 30°C. Většinou to jsou programy na krátké praní, nebo programy přímo na sportovní oblečení.

  2. Při vyšší teplotě by se vám ponožky z merino vlny mohly srazit a už byste je nenatáhli na nohy. 

  3. Například ponožky URUS (100% merino vlna) se vám při vyšší teplotě srazí a ztvrdnout. Po uschnutí si je můžete tak akorát připíchnout na nástěnku, jako upomínkový předmět Jak NEprat ponožky. 

 4. Sušička NE!

  1. Nikdy nedávejte funkční ponožky do sušičky. Vysoká teplota sušičky je zničí ještě víc, než vyšší teplota při praní. 

 1. Pověsit na sušák

  1. Vypraný ponožky pověste na sušák a počkejte až uschnou.


Nic složitého ne? Teď už nemusíte mít strach, co s funkčními a merino ponožkami udělá pračka. Vůbec nic, jenom je vypere. 


Kde koupím merino ponožky?

Ponožky z merino vlny koupíte na e-shopu tady >>> Merino ponožky

TIP!

Abyste si merino ponožky nezamíchali dohromady s ostatním prádlem a náhodou je nevyprali špatně, tak si pořiďte sáček na praní. Sáček můžete přihodit do koše na prádlo nebo ho zavěsit v koupelně (nebo prádelně) na háček a házet do něho ponožky. 

Sáčky na praní koupíte skoro v každé drogérii nebo obchodě s domácími potřebami. Tady je pár odkazů abyste nemuseli hledat:

>> prací sáčky z Astratex.cz

>> sáčky na praní z Mall.cz 

>> velká síťka na praní z Bonami.cz

 
 

Chcete vědět jako první o slevových akcích a co máme nového?